2 najprostsze sposoby na sporą oszczędność w firmie

Prowadzisz firmę, która przynosi więcej strat niż zysków? A może nie jest aż tak źle, aczkolwiek mogłoby być lepiej? W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci 2 sprawdzone sposoby na to, aby ograniczyć firmowe wydatki i jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy każdego miesiąca. Poradnik ten nada się świetnie również dla tych, którzy dopiero myślą o założeniu własnej działalności.

Zbliża się nowy miesiąc, trzeba zrobić opłaty, zapłacić podatki, ZUS, wypłacić pracownikom wynagrodzenia i tak dalej…, a Twoje firmowe konto nie chce współpracować. Bajka stara jak świat i niezbyt przyjemna. Potrzebnych pieniędzy przecież nie wyczarujemy, a branie kolejnych pożyczek czy kredytów mija się z celem prowadzenia działalności, która będzie generowała określone zyski. Jedynym rozwiązaniem z tej sytuacji wydaje się być oszczędność.

„Tylko na czym tu oszczędzać w małej firmie?” – ktoś mógłby zapytać. A my odpowiadamy: „Uwierz, jest na czym”.

A żeby Ci pomóc, przedstawiamy 2 proste sposoby na oszczędność w firmie:

SPOSÓB 1: prowadź księgowość samodzielnie!

Wielu przedsiębiorców wydaje ogromne pieniądze co miesiąc na osobnych księgowych lub usługi biur rachunkowych. A przecież wydatków tych można uniknąć. Wystarczy zająć się księgowością samodzielnie – za pomocą specjalnego programu do księgowania online. Jednym z najlepszych i zdecydowanie rewolucyjnym na polskim rynku jest Taxomatic (https://www.taxomatic.pl).

Posiada on wiele przydatnych funkcji, dzięki którym możesz całkowicie pozbyć się potrzeby korzystania z usług księgowych lub biur rachunkowych. Program w najdroższym swoim pakiecie kosztuje około 130 złotych. Oszczędność rzędu nawet kilku tysięcy gwarantowana!

 

SPOSÓB 2: analizuj swoja sytuację i wyciągaj wnioski

Bardzo ważne jest, aby każdy okres naszego działania dokumentować i wyprowadzać odpowiednie analizy oraz raporty. Pozwoli to nam zawsze być na bieżąco ze sprawami finansowymi firmy. Sprawdzimy, na co wydajemy najwięcej oraz jak przedstawiają się nasze przychody. Dzięki temu będziemy w stanie prognozować naszą przyszłość i mądrzej, rozsądniej gospodarować budżetem firmy.

W tym przypadku również może sprawdzić się odpowiedni program online. Dobrym wyborem będzie tutaj znów Taxomatic, który posiada możliwość zestawiania ze sobą wydatków i przychodów i tworzenia wykresów słupkowych podsumowujących dane okresy.