Dlaczego kantory stacjonarne tracą na popularności na rzecz platform internetowych?

Problemy z korzystaniem z kantorów stacjonarnych rozpoczynają się już na etapie ustalania, gdzie tego typu obiekt można w ogóle znaleźć. Do tego dochodzi kwestia kosztów wymiany walut oraz bezpieczeństwa, które z każdym dniem staje się wartością coraz ważniejszą. O tych, a także o kilku innych przyczynach wzrostu popularności kantorów internetowych, dowiecie się poniżej!

Stawki kupna i sprzedaży walut

Każdy z nas woli płacić mniej niż więcej za usługi i produkty. W przypadku wymiany pieniędzy sytuacja wygląda bardzo podobnie. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że utrzymanie punktów stacjonarnych bardzo często okazuje się droższe niż prowadzenie działalności w sieci. Skutkiem tego jest konieczność maksymalizacji dochodów, a co za tym idzie – obniżenia atrakcyjności oferty dla klienta.

Porównując stawki walut w obiektach stacjonarnych i online, już na pierwszy rzut oka widać, że w drugim przypadku konsument wyjdzie na transakcji znacznie korzystniej. Dotyczy to zarówno kupna, jak i sprzedaży waluty. Wobec tego nikogo nie powinno dziwić, że wirtualne platformy mogą pochwalić się rosnącym gronem klientów.

Wygoda współczesnych konsumentów

Nie bez znaczenia jest również wygoda, która (nie da się zaprzeczyć) jest znacznie większa w przypadku kantorów internetowych. Konieczność znalezienia na mapie odpowiedniego obiektu oraz dostania się do niego to coś, co zdecydowanie nie zachęca. Większość z nas jest już dostatecznie zmęczona codzienną pracą, by szukać możliwości wymiany pieniędzy na mieście. Skoro istnieją alternatywne rozwiązania, to warto z nich korzystać.

Kantory internetowe są szybsze

A może raczej – znacznie szybsze. Większość polskich kantorów internetowych (np. Dobry Kantor) deklaruje czas transakcji wynoszący do 15 minut, co jest wynikiem zupełnie fantastycznym i nieporównywalnie lepszym niż w przypadku placówek stacjonarnych. Dla wielu osób jest to wystarczający powód, by zupełnie zrezygnować z usług tych drugich. I słusznie – szkoda marnować czas na coś, co może być załatwione w kwadrans!

Co kryje przyszłość branży kantorowej?

Przyszłość kantorów stacjonarnych nie wygląda zbyt obiecująco. Powyższe aspekty podpowiadają, że tego rodzaju obiekty będą stanowić ostateczność, z której będziemy korzystać raczej niechętnie lub wyłącznie przy okazji. Najbliższe dekady zdecydowanie wskazują na triumf platform internetowych.