Inwestycja w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Mieszkanie może być naszym zabezpieczeniem na przyszłość. Jednak wiele osób boi się wynajmować swoje mieszkanie. Ciężko jest znaleźć uczciwego najemcę… W takim przypadku warto powierzyć zarządzanie mieszkaniami na wynajem wyspecjalizowanej firmie.

Czym jest obsługa najmu?

Obsługa najmu, to inaczej administrowanie nieruchomością. Firma wyręcza w tym właściciela. Poszukuje odpowiedniego najemcy, a potem zajmuje się wszystkimi czynnościami związanymi z obsługą nieruchomości.

Na co możemy liczyć, jeśli powierzymy zarządzanie najmem firmie?

W pierwszej kolejności firma szuka odpowiedniego najemcy. Przygotowuje ogłoszenia, nawiązuje współpracę z biurami nieruchomości. Sprawdza się też potencjalnego najemcę pod kontem jego wypłacalności.Dzięki temu oszczędzamy sobie mnóstwo niepotrzebnych nerwów.

Kolejny etap to zawarcie umowy najmu w imieniu właściciela nieruchomości. Przygotowuje się też protokół zdawczo-odbiorczy. Dzięki temu właściciel nie musi obawiać się o swoją własność. Mamy gwarancję, że po zakończeniu najmu nasze mieszkanie będzie w stanie nienaruszonym.

Firma zarządzająca taka jak Billberry Apartments,  nadzoruje też wszelkie sprawy finansowe. Dotyczy to nie tylko najmu, ale też rozliczenia za media czy faktury za usługi których abonentem pozostaje właściciel mieszkania. Dzięki temu właściciel mieszkania nie musi się obawiać, że jego mieszkanie będzie obciążone zadłużeniem. Firma kontroluje też stan mieszkania w trakcie trwania umowy najmu. Właściciel ma pewność, że mieszkanie jest zadbane…

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się zarządzaniem najmem? Czy to się opłaca?

Po pierwsze jako właściciel nieruchomości oszczędzamy mnóstwo czasu i nerwów. Nie musimy sami szukać odpowiedniego najemcy czy przygotowywać ogłoszeń. To świetne rozwiązanie dla osób, które są zapracowane czy przebywają przez dłuższy czas za granicą. Nie musimy się martwić o stan lokalu. W razie konieczności mamy dostęp do pełnej dokumentacji. I co najważniejsze mamy pewność, że wszystkie sprawy finansowe będą uregulowane w terminie.

Firma dba o stan techniczny. Może nadzorować drobne naprawy czy prace konserwacyjne, takie jak malowanie ścian. Są one konieczne, gdy zmienia się najemca.

Podstawą świadczenia usług pomiędzy firmą, a właścicielem nieruchomości jest oczywiście umowa o zarządzanie nieruchomością oraz pełnomocnictwo od właściciela. Firma zarządzająca nieruchomością wystawi właścicielowi nieruchomości faktury za swoje usługi.